نقش نگین انگشتر پیامبران چه بوده است؟

نقش نگین انگشتر پیامبران چه بوده است؟

درباره ی نقش نگین انگشتر پیامبران اولوالعزم چند خبر صحیح وجود دارد که خواندن آن سراسر حکمت و برکت است . از این که ما را همراهی میکنید سپاسگزاریم

مجموعه ی جواهرسرا با جمع آوری سال های طولانی تجربه در زمینه ی انگشتر دست ساز ، آماده طراحی و ساخت انواع انگشتر نقره دست ساز با سنگ و حکاکی متن دلخواه شما میباشد .

حضرت آدم (علی نبینا و آله و علیه السلام)

امام رضا علیه السلام فرمود: نقش نگین حضرت آدم علیه السلام «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ » بود، با خود از بهشت آورده بود.

حضرت نوح (علی نبینا و آله و علیه السلام)

حضرت نوح علیه السلام چون به کشتی سوار شد، حق تعالی به او وحی فرمود: ای نوح! چون از غرق شدن بترسی، هزار مرتبه «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ» بگو، پس دعا کن تا من تو را و مؤمنان را از غرق شدن نجات دهم. پس چون کشتی به راه افتاد، باد تندی وزید، حضرت نوح علیه السلام از غرق شدن ترسید و او را مچال آن نشد که هزار مرتبه «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ» بگوید. به زبان سریانی گفت: «هلولیا ألفاً ألفاً یا ماراتقاً»، پس طوفان برطرف شد و کشتی به راه افتاد، پس حضرت نوح علیه السلام فرمود: سخنی که خدا مرا به آن نجات بخشید سزاوار است که همیشه با من باشد، پس در انگشتر خود ترجمه آن را به عربی نقش کرده: «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ اَلْفَ مَرَّهٍ یا رَبِّ اَصْلِحْنِی».

حضرت ابراهیم (علی نبینا و آله و علیه السلام)

حضرت ابراهیم علیه السلام را چون در کفه منجنیق گذاشتند که در آتش اندازند، جبرئیل به خشم آمد. حق تعالی به او وحی فرمود: چه چیز باعث غضب تو گردیده است؟ گفت: پروردگارا! این خلیل تو است و هیچ کس نیست در این وقت که تو را به یگانگی پرستد به غیر از او.
دشمن خود و دشمن او را بر او مسلط گردانیده ای . پس خداوند عالم به او وحی فرستاد که ساکت باش ، کسی تعجیل در امور می کند که مثل تو بنده من است؟
هرگاه که خواهم او را می گیرم. پس جبرئیل خاطرش مطمئن شد و به جانب ابراهیم ملتفت شد و گفت: آیا تو را حاجتی و کاری در این وقت هست؟ فرمود: به تو نه.
پس حق تعالی انگشتری برای او فرستاد که در آن، شش حرف نقش شده بود

«لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ، لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلّا بِاللَّهِ، فَوَّضْتُ اَمْرِی اِلَی اللَّهِ، اَسْنَدْتُ ظَهْرِی اِلَی اللَّهِ، حَسْبِیَ اللَّهُ»

پس خدا وحی نمود که انگشتر را در دست کن که آتش را بر تو سرد و سلامت می گردانم.

حضرت موسی (علی نبینا و آله و علیه السلام)

نقش نگین حضرت موسی علیه السلام دو حرف بود که از تورات بیرون آورده، «اِصْبِرْ تُوچَرْ اُصْدُقْ تُنْجَ؛ صبر کن تا مزد یابی، راست بگو تا نجات یابی». و نقش نگین حضرت سلیمان علیه السلام این بود؛ «سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الجِنَّ بِکَلِماتِهِ».

حضرت عیسی بن مریم (علی نبینا و آله و علیه السلام)

نقش نگین حضرت عیسی علیه السلام دو حرف بود که از انجیل بیرون آورده بود: «طُوبی لِعَبْدٍ ذُکِرَ اللَّهُ مِنْ اَجْلِهِ وَوَیْلٌ لِعَبْدٍ نُسِیَ اللَّهُ مِنْ اَجْلِهِ

خوشا حال بنده ای که یاد کرده شود خدا به سبب او. و وای بر بنده ای که خدا فراموش شود از خاطره ها به سبب او»

و اما آخرین روایت از نقش نگین انگشتری پیامبران اولوالعزم به خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم اختصاص دارد .

حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم)

نقش نگین حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم این بود: «لا اِلهَ اِلَّا اللَّهُ مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ»

برای خواندن نقش نگین ائمه معصومین به پست های دیگر مراجعه فرمایید .

نظر خود را بنویسید

با ما همراه شوید

به شبکه مجازی جواهرسرا بپیوندید و از جدید ترین محصولات و تخفیف ها آگاه شوید
ثبت شماره همراه
close-link