بهترین رکاب ساز انگشتر ایران

رکاب ساز انگشتر ایران - بهترین رکاب ساز انگشتر ایران

بهترین رکاب ساز انگشتر ایران

بهترین رکاب ساز انگشتر ایران کیست؟ این سوال بسیاری از علاقه مندان به هنر و فنّ انگشتر سازی سنتی است که پاسخ دادن به آن بسیار چالش بر انگیز است . مسلماََ نمیتوان بدون در نظر گرفتن تعصّبات به این سوال پاسخ قاطع داد چرا که هنر رکاب سازی با صنایعی مانند صنعت طلاسازی تفاوت های ریشه ای و اساسی دارد . به این نکته توجه کنید . گاهی شرکت های طراحی و ساخت طلا به امتیازی میرسند و برند میشوند و کیفیت محصولاتشان به حدی میرسد و در آن ثابت میماند . طوری که اگر صد انگشتر طلا تولید کنند هیچ یک با دیگری کوچکترین تفاوتی ندارند و البته ممکن است هیچ یک نیز هیچگونه ضعف و نقصی نداشته باشند . اما هنر دست اینگونه نیست . گاهی یک رکاب ساز ماهر که شهرت عجیبی کسب کرده است انگشتری میسازد که در آثار ملی ثبت میشود و قیمت گذاشتن بر روی آن غیر ممکن میشود . و گاهی همان رکاب ساز رکابی میسازد که به چشم کارشناسان بی ارزش می آید …

گذشته از آن باید توجه داشت رکاب ، مدل های مختلفی دارد که نمره ی هیچ رکاب سازی در ساخت همه ی آنها بیست نیست . مثلا استاد بردیا مظهری در ساخت رکاب صفوی به سبک برگ چسبان بهترین رکاب ساز است ولی استاد محمدجواد جدّی تا بحال هیچ رکاب صفوی نساخته اند … . یا در ذهن غالب انگشتر باز ها استاد رسول محمدی ( رسول محمدی ) بهترین رکاب ساز در زمینه ی ساخت رکاب فیلی ساده هستند اما شاید در مقایسه ی گوارسه های رکاب فیلی ساخته شده توسط استاد رسول محمدی با گوارسه های رکاب فیلی ساخته شده توسط استاد محمد الماسی ، نتوان براحتی انگشتر برتر را تشخیص داد … .

مسائل و مشکلات اینچنینی کمی قضاوت را برای تشخیص بهترین رکاب ساز انگشتر ایران دشوار میسازد و ما ترجیح میدهیم به گونه ی دیگری به مسئله نگاه کنیم . گروه انگشتر سازی جواهرسرا ضمن شناسایی و عقد قرارداد با اساتید برتر انگشتر سازی در زمینه ها و هنر های گوناگون این فنّ تلاش میکند تا سفارش های گوناگون را بر اساس بهترین عملکرد به بهترین سازنده بسپارد .

ضمنا اگر مطلبی در این زمینه میدانید خوشحال میشویم ما را در کامل تر کردن این مقاله یاری رسانید  …

نظر خود را بنویسید